Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi

Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi

DR. ÖĞR. ÜYESİ AYŞE KONAÇ
KIZLIK ZARI DİKİMİ
Kızlık zarı dikimi hakkında aradığınız her şey ve

daha fazlası bu sitede.

DR. ÖĞR. ÜYESİ AYŞE KONAÇ

KIZLIK ZARI DİKİMİ
Kızlık zarı dikimi hakkında aradığınız her şey ve daha fazlası bu sitede.
Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi
DR. ÖĞR. ÜYESİ AYŞE KONAÇ
KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık zarı dikimi hakkında aradığınız her şey ve daha fazlası bu sitede.

Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi
DR. ÖĞR. ÜYESİ AYŞE KONAÇ
KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık zarı dikimi hakkında aradığınız her şey ve daha fazlası bu sitede.

Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi

En Çok Merak Etiğiniz Sorular Ve Cevapları

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

Evet maalesef kızlık zarı bozulmadan da tam bir beraberlik yaşanmadan da gebelik olabilir. O nedenle bu tür bir ilişki sonrası eğer gebelik şüpheniz varsa ve adet gününüzde geçme olursa mutlaka bir kadın doğum uzmanına muayene olmanızda fayda vardır.

Her Kızlık Zarı Onarılır mı?

Evet. Her kızlık zarı onarılabilir. Kızlık zarının durumuna göre kızlık zarı dikimi sırasında kullanılan teknikler değişebilir.

Kaç Defa Beraberlik Yaşadığım Önemli mi?

Kızlık zarı dikiminde daha önceden kaç defa birliktelik yaşadığınızın bir önemi yoktur. İster kalıcı kızlık zarı isterseniz de geçici kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz. Daha önce çok fazla beraberlik yaşamışsanız eğer kızlık zarı dikimi yaptırırken vajina daraltma işlemi de yaptırmanızı öneririz.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Mastürbasyon Kızlık Zarına Zarar Verir mi?

Çok Az bir ihtimal de olsa kızlık zarına zarar verebilirsiniz. Dikkatli olmanızı öneririz.

Sürtünme Yolu İle Kızlık Zarı Bozulur mu?

Kızlık zarı genelde sürtünme yolu ile bozulmaz. Kanama olmuşsa ya da yanlışlıkla vajinaya bir anlık bir giriş çıkış olmuşsa eğer, kadın doğum uzmanına kızlık zarı muayenesi olmanızda fayda vardır.

Kendi Kendime Kızlık Zarı Muayenesi Yaptım. Canım Çok Acıdı. Kızlık Zarıma Zarar Vermiş Olabilir miyim?

Kendi kendinize kızlık zarı muayenesi yapmanız önerilmez. Genelde kişiler ayna karşısında kendilerine kızlık zarı muayenesi yaparak kendilerini kontrol ederler. Bu işlemi yaparken istemeden de olsa kendinlerine zarar verebilir veya yanlış değerlendirme yapabilirler. Kızlık zarı muayenesi mutlaka bir kadın doğum hekimi tarafından yapılmalıdır. Kadın doğum hekimi kızlık zarınızı muayene ederken çok dikkali olacağından kızlık zarınıza zarar verme olasılığı çok düşüktür.

Kızlık Zarı Dikimi Yaptırdım. Ne Zaman Beraberlik Yaşamalıyım? 

Bir Süresi Var mı? Kızlık zarı dikimi işlemi için kaç defa ilişkiye girdiğinizin ve ne zaman ilişkiye gireceğinizin bi önemi yoktur. Geçici kızlık zarı dikimi yaptıracaksanız eğer ilişkiye girmeden bir hafta önce kızlık zarı dikimi işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Kalıcı kızlık zarı yaptırmayı düşünüyorsanız ve ilişkiye gireceğiniz tarih belli değilse eğer kızlık zarı dikimi yaptırdıktan sorna istediğiniz zzaman ilişkiye girebilrisiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Yaptırmak İstiyorum Ama Korkuyorum. Kızlık Zarı Dikiminin Riskleri Var mıdır?

Kızlık zarı dikimi işleminin sağlık açısından bir riski yoktur. Ancak çok nadiren her cerrahi operasyon gibi kanama, ödem, enfeksiyon vs. gibi durumlar görülebilir. Bu tür durumlar kısa süreli ilaç tedavisiyle atlatıalbilir.

Kızlık Zarı Dikimi Yaptıracağım Ama İleride Çocuğumun Olmasına Engel Olur mu?

Kızlık zarı dikimi yaptırmak hamileliğe engel olmaz. Gönül rahatlığıyla çocuk sahibi olabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Adet Düzenini Engeller mi?

Kızlık zarı dikimi yaptırmak adet düzenini asla engellemez. Kızlık zarı dikimi yaptırdıktan sonra adet düzeninizde eğer ciddi bir gecikme olursa mutlaka bir kadın doğum uzmanına danışarak gebelik testi yaptırınız. (Bu durum ilişki yaşayıp kısa sürede kızlık zarı dikimi yaptıranlar için geçerlidir.)

Daha Önce Kızlık Zarı Dikimi Yaptırdım ve İlişkiye Girdim. Tekrar Kızlık Zarı Dikimi Yaptırabilir miyim?

Defalarca kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz. Ne kadar kızlık zarı dikimi yaptırdığınızın ya da kaç defa ilişkiye girdiğinizin bir önemi yoktur.

Kızlık Zarımın Bozulduğunu Nasıl Anlarım?

Kızlık zarınızın bozulduğunu kendinizi muayene ederek anlamanız çok zordur. Bir beraberlik tam olmasa da kanama olması durumunda kafanızdaki endişelerin giderilmesi için bir kadın doğum uzmanına muayene olmanız gerekmektedir.

Kızlık Zarı Ne Zaman Diktirilmelidir?

Kalıcı kızlık zarı dikimi EN ERKEN 20 gün önce dikilebilir. Kızlık Zarı dikildikten sonra süresi yoktur. Süreklilik arz eder. Geçici kızlık zarı beraberliğin son 10 günü içinde herhangi bir gün dikilmelidir. Düğüne ne kadar yakın sürede Geçici Kızlık Zarı dikimi işlemi yapılırsa o kadar iyi olur.

Kızlık Zarı Dikimi Lazerle mi Yoksa Cerrahi Yöntemle mi Dikilmelidir?

Aslında her ikisinde de yapılan şey 3 kat flep tekniği kızlık zarınızın yapısına göre size en uygun yöntemin hangisi olduğuna geldiğinizde muayene sırasında karar veriyoruz. Bazı yerlerde söylenenin aksine Lazer in kesinlikle ve kesinlikle bir zararı yoktur daha az dikiş kullanılmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi İşlemi Sırasında Çok Fazla Ağrı veya Acı Hissedilir mi?

Kızlık zarı dikimi ağrısız bir işlemdir. Lokal anestezi ya da sedo analjezi ile yapılabilir. Kızlık zarı dikimi işlemi 15-20 dakikalık bir işlemdir. Sonrasında rahatlıkla yürüyerek evinize ya da işinize gidebilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi İşlemini Hangi Doktorlar Yapıyor?

Plastik Cerrahi mi? Kadın Doğum Uzmanı mı?
Her cerrahi branşın ilgilendiği bir alan vardır. Vajna ve genital bölge doğal olarak kadın doğum uzmanlarının alanındadır. Ayrıca genital estetik ek olarak özel bir ilgi alanıdır. O nedenle bu konuda özel olarak çalışan bu konuda tecrübeli bir kadın doğum hekimini tercih etmek sizin yararınızadır.

Kızlık Zarı Dikimi Yaptırdım, Kızlık Zarı Dikimi Yaptırdığım Anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikildiği ultrasonografi, kan tetkikleri, tomografi vs. gibi tetkikler sırasında anlaşılmaz. Kızlık zarının yapısı bozulup bozulmadığı ya da dikilip dikilmediği yalnızca vajinal muayene de anlaşılabilir.

Kızlık Zarı İlişki Yaşamadan da Bozulur mu?

Evet. Kızlık zarı tam bir ilişki yaşamadan da bozulabilir. Vajinaya girebilecek herhangi bir yabancı cisim, travmalar, düşmeler, aşırı zorlamalar da kızlık zarı yırtılmasına neden olabilir.

İlişki Sırasında Kızlık Zarım Bozuldu. Uzun Süre İlişkiye Girmedim. Tekrar Kanamam Olur mu?

Kızlık zarı bir kez bozulduktan sonra aradan ne kadar zaman geçerse geçsin eğer kızlık zarı dikimi YAPILMADIYSA tekrar beraberlik yaşandığında kanama olmaz. Kızlık zarı vücud tarafından onarılmaz ya da iyileşme olmaz. Mutlaka Kızlık zarı dikimi yapılmalıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Yaptırdım. Çok Uzun Süre Beraberlik Yaşamadım. Yine de Kanamam Olur mu?

Eğer kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi yaptırdıysanız ilişkiye ne zaman gireceğinizin bir önemi yoktur. Bu durum sadece kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi için geçerlidir.

Kızlık Zarı Dikiminden Sonra İlk İlişkide Kesin Kanama Olur mu?

Kızlık zarı dikiminden sonra doktorunuzun önerilerine uymanız durumunda ilk ilişkide tekrar kanamanız olacaktır.

Kızlık Zarı Dikiminden Sonra İlk İlişki Gibi Kanamam Olur mu?

İlk ilişkide nasıl bir kanama yaşadıysanız kızlık zarı dikiminden sonra da aynı kanamayı yaşarsınız.

Kızlık Zarı Dikimi Yaptırdım. İlişki Sırasında Çok Fazla Ağrı veya Acı Hisseder miyim?

Kızlık zarı dikiminden sonra gireceğiniz ilk ilişkide çok fazla ağrı ya da acı hissetmezsiniz. İlk ilişki sırasında yaşanan ağrı veya acıların bir çoğu partnerin acele etmesi ya da sert davranışlarından kaynaklıdır.

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi İşleminde Yanık olur mu?

Lazer ile yapılan kızlık zarı dikimi işlemlerinde yanık oluşmaz. Lazer ile yapılan işlemlerde yanık oluşur ya da oluşabilir gibi söylemlere inanmayın. Lazer ile yapılan kızlık zarı dikimi işlemleri daha az kanamasız, daha az dikişsiz ve daha fazla konforlu olur.

Kızlık Zarı Dikimi Yaptırdım. Seyahat Etmemde Bir Sakınca Olur mu?

Kızlık zarı dikimi yaptırdıktan sonra aynı gün uçağa binebilir, otobüsle seyahat edebilir ya da kendi aracınızla istediğiniz kadar seyahat edebilirsiniz. Sadece işlem sonrasında ani hareketler yapmayınız ve bacaklarınızı aşırı derecede açmayınız.

Kızlık Zarı Dikimi Yaptırdım. Denize veya Havuza Girebilir miyim?

Bölgeniz işlem gördüğü için enfeksiyon kapma olasılığınız yüksektir. Kızlık zarı dikimi yaptırdıktan bir hafta sonra denize veya havuza girmeniz önerilir.Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin.

www.kalicikizlikzari.com

Okumuş Olduğunuz Yazı Bilgilendirme Amaçlıdır.

Sitemizde bulunan 0533 136 39 80 – 0212 660 88 46 numaralı telefonları arayarak veya whatsapp üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.