Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi

Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi

DR. ÖĞR. ÜYESİ AYŞE KONAÇ
KIZLIK ZARI DİKİMİ
Kızlık zarı dikimi hakkında aradığınız her şey ve

daha fazlası bu sitede.

DR. ÖĞR. ÜYESİ AYŞE KONAÇ

KIZLIK ZARI DİKİMİ
Kızlık zarı dikimi hakkında aradığınız her şey ve daha fazlası bu sitede.
Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi
DR. ÖĞR. ÜYESİ AYŞE KONAÇ
KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık zarı dikimi hakkında aradığınız her şey ve daha fazlası bu sitede.

Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi
DR. ÖĞR. ÜYESİ AYŞE KONAÇ
KIZLIK ZARI DİKİMİ

Kızlık zarı dikimi hakkında aradığınız her şey ve daha fazlası bu sitede.

Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi


NEDEN KÜRTAJ YAPTIRILIR?

Doktor Öğretim Üyesi Ayşe KONAÇ


Neden Kürtaj Yaptırılır?

Bir gebeliğe son vermek için bir kaç neden olabilir. Gebeliğin kadının sağlığına ciddi bir tehdit yönelttiği durumlarda, örneğin dış gebelik, döl yatağı kanseri ya da ciddi bir kalp, ciğer ya da böbrek hastalığı durumunda, bu tür bir kürtaj yapılır. Ancak buna karşın gebelik yine de istenebilir ve ilgili çift gebeliği sürdürme riskini göze almaya karar verebilir. Ayrıca, çocuğun. kendisinde önemli fiziksel ya da akli bozukluklar olacağı saptanırsa, gebeliğe son vermek istenebilir. Bu durumda da anne baba çocuğu dünyaya getirmeye verebilirler. “X” ışınlarının etkisinde kalan bir gebe kadın çocuğunu aldırmak zorundadır. Ayrıca zehirli kimyasal maddelerden zehirlenme, zararlı ilaç kullanma ya da bebeğin yaşamını tehlikeye sokacak bir kaza durumunda kürtaj kaçınılmaz olur. Bunun dışındaki gebeliğe son verme isteklerinde genellikle psikolojik ve toplumsal etmenler önemli bir rol oynar. Kadınların çocuk istememelerinin yaygın olan duygusal bir nedeni yaşamdaki diğer şeyleri (örneğin mesleklerini) daha önemli bulmalarıdır. Bazı kadınlar da çocuk sevmezler ya da tam bir anne olamayacaklarından korkarlar.

Bazen son derece pratik (gündelik yaşamdan kaynaklanan) nedenlerde de kürtaj istenebilir; örneğin zaten çocukları olan ve yeni bir çocuğu nereye sığdıracaklarını bilemeyecek kadar kalabalık olan aileler. Kürtaj, evli olmayan kadınlar için de çoğunlukla bir sorundur. Bunun nedenleri arasında mali ve duygusal etmenler de yer alır. Çocuklar, özellikle çok küçükken çok büyük bir bakım ve özen gereksinirler. Bunun bir meslek ile birlikte yürütülmesi ise anne için çok güçtür. Bu tür durumlarda anne başkalarının yardımına dayanır ve aile dışında bu yardımın elde edilebileceği bir başka kurum ve ilişki bulmak güçtür. Ayrıca hala pek çok toplumda evlilik dışı çocuğun genel örf ve adetlerle bağdaştırılamayışı hem anne hem de çocuğun kendisi için pek çok sorun doğurmaktadır. Herkesin çocuklarının bakımını güvenle bırakabileceği, eğitim sorunlarında yardımcı olabilecek ve akıl verebilecek ya da onları başka bir açıdan görebilen bir kişiye düzenli olarak gereksinim duyması genel bir olgudur. Buna karşın pek çok ulaşılan kültür düzeyi ve buna uygun olarak getirilen yasaların sağladığı ortamda bilinçli olarak anneliği seçen, ancak başka birisiyle birlikte bir aile kurmak istemeyen kadınların sayısı artmaktadır (kendi isteğiyle evlenmemiş anne). Anne babanın bir çocuğu isteyip istememesi yalnız onlar için önemli bir sorun olmayıp, istenmeyen çocuk için de önemli bir sorundur. Araştırmalar kürtaj istendiği halde, izin verilmediği için doğrulan çocukların doğumlarından sonra uzun süre istenmediklerini ve diğer çocuklara göre geri oldukları ortaya koymaktadır. Bu çocuklar psikiyatrik yardıma daha çok gereksinim duyarlar, okulda daha az başarılı olurlar ve genellikle polisle başları derde girer. Çoğunlukla daha az kürtaj isterler. Eğitim görmüş kadınlar gebeliğe önleyici araçlar hakkında daha çok bilgi sahibi oldukları ve bunları kullanmayı bildikleri için daha az kürtaja başvurmak zorunda kalmaktadırlar.Kürtaj Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Sitemizi Ziyaret Edin.

www.bayandoktor.net

Okumuş Olduğunuz Yazı Bilgilendirme Amaçlıdır.

Sitemizde bulunan 0533 136 39 80 – 0212 660 88 46 numaralı telefonları arayarak veya whatsapp üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kızlık zarı nedir, kızlık zarı ne işe yarar, kızlık zarı çok önemlimi, kızlık zarı diktirmek ne kadar önemli, kızlık zarı nerededir, kızlık zarı hemen bozulurmu, kızlık zarı bozma yöntemleri, kızlık zarı tanımı, kızlık zarı ne zaman işe yarar, kızlık zarının amacı nedir, kızlık zarı neden var, himenoplasti, Geçici kızlık zarı dikimi, kızlık zarı diktirme kadınlar kulübü, kızlık zarı diktirme istanbul, kızlık zarı ameliyatı, İstanbul kızlık zarı dikimi, geçici kızlık zarı dikimi fiyatı, Geçici Kızlık Zarı Diktirme, kalıcı kızlık zarı diktirenler, hasta yorumları, kızlık dikimi ameliyatı, kızlık zarı diktiren, geçici kızlık zarı dikimi istanbul, kalıcı kızlık zarı, ayşe konaç kızlık zarı dikimi, himenoplasti fiyatı, kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık diktirme, kızlık zarı dikimi anlaşılır mı, kızlık zarı diktirmek, kızlık zarı dikimi bakırköy, kızlık zarı diktirme operasyonu, lazerle kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık zarı diktirenler, ayşe konaç uyar", kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları, ayşe konaç uyar, kızlık zarı diktiren var mı, kızlık zarı dikimi istanbul, kızlık zarı dikimi ücretleri, +ayşe +uyar, kızlık zarı dikimi istanbul fiyatları, kızlık diktirme ne kadar, +ayşe +konaç, kalıcı kızlık zarı dikimi, kızlık zarı dikimi, kızlık zarı dikimi en iyi doktor, kızlık zarı dikimi ameliyatı, kızlık zarı dikimi, kızlık zarı diktirenler, kalıcı kızlık zarı diktirme, geçici kızlık zarı, kalıcı kızlık zarı dikimi istanbul, kızlık zarını diktirenler, kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık zarı diktirme fiyatı, kızlık zarı diktirme,Ayşe Konaç, Kızlık zarı diktirme İstanbul, kızlık zarını diktirenlerin yorumları, kalıcı flep yöntemi, Kızlık zarı diktirme fiyatları, kızlık zarı diktirme kaç para, kızlık zarı diktirme, en iyi kızlık zarı diken doktor, kızlık zarı diktirme yorumları, kızlık zarı dikilirse anlaşılır mı, kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı, ayşe konaç yorumlar, kızlık zarı dikimi ücreti, kızlık zarı dikimi yorumlar, kizlik zarinin dikilmesi, kızlık zarı diktirme fiyatı, kızlık zarı diktiren var mı, kızlık zarını diktiren varmı, kızlık dikimi