0212 660 88 46

0533 136 39 80

0538 274 14 13
0212 660 88 46
0533 136 39 80
0538 274 14 13

Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi

Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi

Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi

Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi
Avrupa Genital Estetik Bilim Komite Üyesi


KIZLIK ZARI DİKİMİ - HİMENOPLASTİ (HİMENORAFİ)

      1) Esnek

      2) Annüler

      3) Septalı

      4) Delikli (cribriformis)

Diğer adıyla hymen rekonstruksiyonu (kızlık zarı dikimi) hymenin yeniden oluşturulması için yapılan bir ameliyattır. Hymen Yunanca da ''zar '' ve rafi de ''diki'' anlamına gelmektedir.

Kızlık zarı dikimi yaklaşık 15-20 dakikalık bir işlemdir ve genellikle lokal anestezi ile yapılır. Lokal anestezi ile ağrı duyulmaz. 

Rahatlıkla muayenehane koşullarında yapılabilir. Eğer istenirse genel anestezi de uygulanabilir. 

Muayene ve kızlık zarı dikimi işlemleri diğer muayenelerde olduğu gibi hasta ile doktor arasında kalacak bir işlemdir. Estetik bir operasyon olarak kabul edilir ve kişinin kendi bedeni için böyle bir karar alma hakkına saygı duyulmalıdır.

Ancak bilinmelidir ki yalan üzerine kurulmuş evlilikler daha kolay zarara uğramaya ve bitmeye mahkum olur. Bu nedenle ben her zaman evlenilecek kişiye dürüst olunmasını ve ne kadar zor da olsa gerçeklerin anlatılmasını tavsiye ederim. Eğer her şeye rağmen eş adayınız her şeyi kabullenir ise sizi gerçekten seviyor olduğunun bir göstergesidir.

Yine de dediğim gibi bedeniniz size aittir. Eğer isterseniz estetik ve kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) her şeyden önce gelin adayının moralini düzeltmekle kalmaz bazen çok mutlu olacak evliliklerin temelini atar ve yalnızca bu nedenle de bitmesini engellemiş olur.

Kızlık zarı dikimi bazı ülkelerde yasal olmasına karsın bazı ülkelerde yasal değildir. Genelde biraz daha kapalı toplumlarda bir kızın evlilik öncesi ilişkisi hoş karşılanmaz. Kızlık zarının gerdek gecesi kanaması kızın bakire olduğunun en önemli göstergesi olarak kabul edilir. Bazı bölgelerde bir cinayet nedeni bile olabilmektedir. Bu nedenle kızlık zarı evlenecek genç kızların kâbusu haline gelmektedir.

Tecavüz, evlilik vaadi ile kandırılma, aşık olma, tampon kullanma, düşme sonucu vajinaya sivri bir maddenin girmesi, bazen ata binme, çok zorlayıcı ağır bir spor ve benzeri durumlarda evlilik dışı kızlık zarının bozulması söz konusu olabilmektedir. 

Ülkemiz de de bekaret konusu genel olarak önem taşımakta hatta gerdek gecesi ''çarşaf '' konularak bozulan kızlık zarı kanamasının kontrolü yapılmaktadır. Böyle bir durumda gelinin stresi daha da artmaktadır. Hatta o kadar ki esnek kızlık zarına sahip hayatında evlilik öncesi hiçbir birliktelik yaşamamış genç kızlar bile bu konuda sorunlar yaşamaktadır. Çünkü masumiyetleri konusunda inandırıcı olmakta güçlük çekmekte doktor doktor dolaştırılarak kızlık zarlarının akıbeti hakkında bilgi edinilmeye çalışılmaktadır.

Bu olay daha en başından yeni evli çift üzerinde yoğun olumsuz bir baskı oluşturmakta ve evliliklerinin üzerinde kara bulutlar dolaşmasına ve çiftler arasında güven eksikliklerine neden olmaktadır.

Böyle bir durumda gelin adayı genç kızlarda herhangi bir birliktelik yaşamamış olsa da evlilik öncesi kızlık zarının nasıl olduğu konusunda bir öğrenme merakı oluşmakta ve çoğunlukla bir doktor kontrolünden geçmektedirler.

Kızlık zarının kanamaması nedeniyle cinayetler işlenebilmekte nice masum genç kız cehalet yüzünden hayatını kaybedebilmektedir. 

Maalesef güzel Ülkemizde de bu türden haberleri medyadan ara sıra duymaktayız.

 

Okumuş Olduğunuz Yazı Bilgilendirme Amaçlıdır.

Sitemizde bulunan 0533 136 39 80 veya 0212 660 88 46 numaralı hatları arayarak 
daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


En Kapsamlı Kadın Sağlığı Bilgilendirme Sitesi

En Kapsamlı Genital Estetik Bilgilendirme Sitesi

Kızlık zarı dikimi nedir?, kızlık zarı ne kadar sürede dikiliir?, kızlık zarı nerede dikilir?, Esnek kızlık zarı, Septalı kızlık zarı, Delikli kızlık zarı, kızlık zarı dikimi, geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi, Kızlık zarı dikimi ne anlama gelir?, himenoplasti, Geçici kızlık zarı dikimi, kızlık zarı diktirme kadınlar kulübü, kızlık zarı diktirme istanbul, kızlık zarı ameliyatı, İstanbul kızlık zarı dikimi, geçici kızlık zarı dikimi fiyatı, Geçici Kızlık Zarı Diktirme, kalıcı kızlık zarı diktirenler, hasta yorumları, kızlık dikimi ameliyatı, kızlık zarı diktiren, geçici kızlık zarı dikimi istanbul, kalıcı kızlık zarı, ayşe konaç kızlık zarı dikimi, himenoplasti fiyatı, kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık diktirme, kızlık zarı dikimi anlaşılır mı, kızlık zarı diktirmek, kızlık zarı dikimi bakırköy, kızlık zarı diktirme operasyonu, lazerle kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık zarı diktirenler, ayşe konaç uyar", kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları, ayşe konaç uyar, kızlık zarı diktiren var mı, kızlık zarı dikimi istanbul, kızlık zarı dikimi ücretleri, +ayşe +uyar, kızlık zarı dikimi istanbul fiyatları, kızlık diktirme ne kadar, +ayşe +konaç, kalıcı kızlık zarı dikimi, kızlık zarı dikimi, kızlık zarı dikimi en iyi doktor, kızlık zarı dikimi ameliyatı, kızlık zarı dikimi, kızlık zarı diktirenler, kalıcı kızlık zarı diktirme, geçici kızlık zarı, kalıcı kızlık zarı dikimi istanbul, kızlık zarını diktirenler, kızlık zarı dikimi fiyatı, kızlık zarı diktirme fiyatı, kızlık zarı diktirme,Ayşe Konaç, Kızlık zarı diktirme İstanbul, kızlık zarını diktirenlerin yorumları, kalıcı flep yöntemi, Kızlık zarı diktirme fiyatları, kızlık zarı diktirme kaç para, kızlık zarı diktirme, en iyi kızlık zarı diken doktor, kızlık zarı diktirme yorumları, kızlık zarı dikilirse anlaşılır mı, kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı, ayşe konaç yorumlar, kızlık zarı dikimi ücreti, kızlık zarı dikimi yorumlar, kizlik zarinin dikilmesi, kızlık zarı diktirme fiyatı, kızlık zarı diktiren var mı, kızlık zarını diktiren varmı, kızlık dikimi

 

GENİTAL ESTETİK

 Hakkında Bilmek İstediğiniz

 Her Şey Bu Sitede.

Online Bilgi Alın!

www.vagenestetigi.com

Siteye Git

 

KADIN SAĞLIĞI

 Bilmek İstediğiniz

 Doğrular ve Yanlışlar 

Her Şey Bu Sitede. 

Online Bilgi Alın!

www.drayse.com

Siteye Git